
Dla trenera Grzyba pełnienie roli szkoleniowca tymczasowego nie jest nowością. Pod koniec 2019 roku były pomocnik Jagi prowadził pierwszy zespół żółto-czerwonych w dwóch meczach ligowych. Jeden z nich zakończył się wygraną z Lechią Gdańsk (3:0).
– Na Piasta Gliwice patrzymy jak na brązowego medalistę mistrzostw Polski. Jest to solidny zespół, a obecnie zajmowane przez tę drużynę miejsce w tabeli nie odzwierciedla jej potencjału. Rundę jesienną mieli słabą, obecną natomiast rozpoczęli bardzo dobrze. Mają dobry zespół, nie jest to drużyna, która cały czas intensywnie prowadzi grę. Mają bardzo doświadczonych zawodników, na nich opierają swoją grę – powiedział Rafał Grzyb.
Dotychczasowy bilans potyczek obu drużyn jest korzystniejszy dla białostoczan. Żółto-czerwoni wygrali bowiem 14 razy, a gliwiczanie górą byli dziewięć razy. Również dziewięciokrotnie w starciach tych zespołów padał remis.
Początek sobotniego (27.02) meczu Jagiellonii Białystok z Piastem Gliwice o 17.30. (mt/mc)