
Jagiellonia Białystok w dobrym stylu rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy. W pierwszym meczu sparingowym, rozegranym na boisku przy ulicy Elewatorskiej, Żółto-Czerwoni pokonali Górnika Łęczna 2:0. Bramki dla mistrzów Polski zdobyli młodzi zawodnicy – Oskar Pietuszewski w 16. minucie oraz Alan Rybak w 83. minucie spotkania.
Trener Adrian Siemieniec dał szansę zaprezentowania się szerokiemu gronu zawodników – na murawie pojawili się zarówno nowi piłkarze, jak i wychowankowie akademii Jagiellonii. W wyjściowym składzie zadebiutował także nowy nabytek klubu, Duńczyk Louka Prip, który pokazał się z dobrej strony i zebrał pozytywne opinie kibiców i sztabu szkoleniowego.
Zgrupowanie w Opalenicy i kolejne sparingi
W czwartek, 3 lipca 2025 roku, Jagiellonia Białystok wyruszy na zgrupowanie do Opalenicy, gdzie rozegra trzy kolejne mecze kontrolne. Przeciwnikami Żółto-Czerwonych będą:
-
Widzew Łódź,
-
Zagłębie Lubin,
-
FK Teplice (Czechy).
Obóz przygotowawczy w Wielkopolsce to kluczowy etap budowania formy przed startem sezonu 2025/2026, w którym Jaga będzie bronić tytułu mistrza Polski i rywalizować na arenie międzynarodowej.
Nowy sezon, nowe wyzwania
Dobre otwarcie okresu przygotowawczego to pozytywny sygnał dla kibiców. Młodzież pokazuje się z dobrej strony, a nowi zawodnicy stopniowo wkomponowują się w zespół. Fani Jagiellonii Białystok z niecierpliwością czekają na inaugurację nowego sezonu Ekstraklasy, licząc na kolejne sukcesy ukochanej drużyny.