SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Wrzesień 27, 2020

Jaga nie zagra z Pogonią. Powód? Koronawirus

murawa stadionu piłkarskiego fot. Konrad Sikora
Jagiellonia nie zagra meczu z Pogonią, który był zaplanowany na najbliższą sobotę (3.10). Decyzja została podjęta w związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem w zespole ze Szczecina.

 

W minionym tygodniu najpierw u jednego zawodnika, a dzień później u czterech kolejnych wystąpiły objawy przeziębienia. Grupę natychmiastowo odizolowano od całego zespołu. W weekend przebadano kilkudziesięcioosobową grupę; piłkarzy, szkoleniowców i pracowników biurowych. Pozytywny wynik testu wyszedł u 30 przebadanych; 21 zawodników, 2 trenerów, 4 przedstawicieli sztabu oraz 3 pracowników administracyjnych. Dlatego Ekstraklasa przełożyła spotkanie pomiędzy Jagą a Pogonią.

– Zdrowie zawodników i członków sztabów jest dla nas kwestią nadrzędną. Dzięki wypracowanym kilka miesięcy temu procedurom wiemy, jak postępować w takich sytuacjach. Drużyna Pogoni będzie miała teraz czas na leczenie i regenerację, tym bardziej, że przed nami przerwa na spotkania reprezentacji – mówi Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.

W tym tygodniu wszystkie zespoły ligowe przejdą testy wymazowe na obecność COVID – 19. O nowy terminie spotkania poinformuj Ekstraklasa. (źródło: jagiellonia.pl, pogonszczecin.pl / red. ea/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl