Wiadomości

30 maja, 2021

Holender najlepszy podczas zawodów Orlen Wyścig Narodów

Trzej mężczyźni - kolarze stoją na podium. Zwycięzca, który stoi najwyżej na podium rozlewa szampana źródło: UMWP w Białymstoku
Reprezentant Holandii po sobotnim zwycięstwie w pierwszym etapie Orlen Wyścig Narodów, był najszybszy także drugiego dnia zmagań. Dystans 122 km pokonał w czasie 2:33:49. Tym samym Marijn van den Berg wygrał zawody.

Najlepszy z Polaków – Mateusz Kostański zajął 21. lokatę ze stratą 56 sekund do zwycięzcy.

Najlepszym zespołem okazała się drużyna z Holandii.

W wyścigu trwającym dwa dni rywalizowało ponad 130 kolarzy do 23 lat, którzy reprezentowali 20 drużyn z całego świata. W sumie zawodnicy pokonali około 270 kilometrową trasę, która prowadziła przez Białystok i województwo m.in. przez Choroszcz, Rzędziany, Tykocin, Zawady i Łapy. (ea)