SŁUCHAJ ONLINE
Wrzesień 16, 2020

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Będą darmowe bikery i autobusy

źródło: UM Białystok
Nie przez pierwsze 25 minut, a godzinę – za darmo – można już jeździć BiKeR-ami. I to do najbliższego wtorku (22.09), w ramach rozpoczynającego się dzisiaj Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W ten sposób miasto Białystok chce zachęcić mieszkańców do zamiany samochodu na rower.

 

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie będzie dużych festynów, jednak miasto wspólnie ze spółkami komunikacyjnymi przygotowało szereg atrakcji i wydarzeń, w których będzie można uczestniczyć indywidualnie.

Zapraszamy mieszkańców, by zechcieli skorzystać z atrakcji, które zaplanowaliśmy, oraz zachęcamy do podróżowania po Białymstoku rowerem lub autobusem – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. – W naszym mieście są ku temu naprawdę dobre warunki: ścieżki rowerowe, BiKeRy, które niezmiennie cieszą się zainteresowaniem mieszkańców, i nowoczesne autobusy.

Od czwartku (17.09) mieszkańcy – na profilu Wschodzący Białystok na Facebooku – będą mogli brać udział w codziennych konkursach, w których do wygrania będą m.in. „Zielone bilety BKM-u” – czyli karty miejskie z doładowaniem elektronicznej portmonetki.

Ostatniego dnia Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, tj. 22 września za darmo będzie można jeździć autobusami komunikacji miejskiej. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl