– Na podstawie informacji uzyskanych z formularza internetowego oraz indywidualnych rozmów staramy się dobrać uczestników i wolontariuszy w pary, biorąc pod uwagę ich miejsce zamieszkania, charakter, wspólne zainteresowania, a także wiek i płeć – mówi Kinga Wojaczek, koordynator programu, prezeska i współzałożycielka Stowarzyszenia Innowacji Społecznych „Mary i Max”. I dodaje: – Program polega na regularnych spotkaniach tak dobranych osób przez okres minimum 8 miesięcy. Osoby same decydują, jak spędzają czas. Spotkania mogą obejmować wspólne wyjścia, na przykład do kina, na basen czy koncert, albo odbywać się w domu uczestnika lub wolontariusza.
Chętni do wzięcia udziału w programie powinni zgłosić się przez stronę Fundacji www.wolontariatkolezenski.pl. Muszą do być osoby między 14 a 30 rokiem życia.
Wolontariat koleżeński, oprócz Białegostoku działa także w Warszawie, Łodzi i Tarnowie. Projekt jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. (mt/mc)