SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Październik 8, 2019

Czas sadzić „Pola nadziei”. Rozpoczęła się jubileuszowa edycja akcji charytatywnej

fot. Ewelina Andrzejewska
7 tysięcy cebulek żonkili zostanie posadzonych jesienią, aby wiosną zakwitły jako symbol nadziei. Fundacja „Pomóż Im” zainaugurowała jubileuszową, dziesiątą edycję akcji charytatywnej pod hasłem: „Pola nadziei”.

 

W działanie organizacji włączyło się już 90 instytucji, które w swoim otoczeniu sadzą żonkile, aby wiosną można było je rozdawać podczas finałowej kwesty. Każdy, kto jest zainteresowany wsparciem inicjatywy powinien zgłosić się do fundacji do końca października. Jak co roku akcja ma przypomnieć i uwrażliwić społeczeństwo na osoby chore, często dzieci, które są wśród nas.

Od dziesięciu lat, wspieramy, edukujemy i pokazujemy, że wśród nas żyją osoby, które potrzebują naszej pomocy. My się akurat opiekujemy nieuleczalnie chorymi dziećmi. Dlatego chcemy uświadomić społeczeństwu, że te dzieci mimo choroby mają też swoje potrzeby. Potrzebują bliskości, ciepła, dotyku, uśmiechu. I to również staramy się im dawać na co dzień – mówiła wiceprezes zarządu „Pomóż Im” Krystyna Skrzycka.

Podczas ostatniej kwesty żonkilowej fundacji udało się zebrać ponad 200 tys. zł. Pieniądze przekazywane są na opiekę medyczną nad nieuleczalnie chorymi dziećmi, ich rehabilitację, opiekę psychologa oraz na sprzęt medyczny. (ea/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl