SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Styczeń 14, 2021

Białystok. Żłobek na Wygodzie już prawie gotowy

Budynek nowego żłobka miejskiego fot. Marcin Jakowiak/UM Białystok
Jeszcze w pierwszym kwartale tego roku zacznie działać miejski żłobek na os. Wygoda w Białymstoku. To długo wyczekiwana inwestycja. Miasto ma już decyzję Nadzoru Budowlanego na użytkowanie budynku.

 

Obecnie trwa wyposażanie placówki. Żłobek ma około 2 tys. metrów kwadratowych powierzchni, na których są wydzielone strefy: wejściowa, sale dla dzieci, administracyjna i socjalna, kuchnia z zapleczem i magazynami, a także techniczna. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, którzy korzystać będą mogli z windy.

Powstaje również plac zabaw, ogrodzenie i oświetlenie, oraz parking na 11 miejsc.

– Na Wygodzie przybywa bloków i domów, żłobek jest tu bardzo potrzebny. To bardzo ważne szczególnie dla młodych rodzin z małymi dziećmi, którym trzeba zapewnić opiekępowiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

Inwestycja kosztowała prawie 9,5 mln złotych, z czego 3,8 mln złotych pochodziło z rządowego programu „Maluch+”.

To dziewiąty miejski żłobek w Białymstoku. Po jego uruchomieniu opiekę znajdzie tam 144 maluchów od 20 tygodnia życia do 3 lat.

Większość miejsc jest już zarezerwowana. Pozostało jeszcze kilkanaście wolnych miejsc w grupie dzieci urodzonych w 2019 roku. Rekrutacja uzupełniająca planowana jest tuż po uruchomieniu placówki. (mt/mc)

 

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl