SŁUCHAJ ONLINE

Wiadomości

Wrzesień 24, 2021

Białystok. Milionowy klient Pływalni Rodzinnej otrzymał upominki

Trzech mężczyzn stoi przed wejściem na pływalnię źróło: BOSiR
Pływalnia Rodzinna przy ul. Stromej w Białymstoku obsłużyła już ponad milion klientów. Frekwencja liczona jest od 28 października 2017 roku, kiedy po ponad rocznej modernizacji na nowo otwarto obiekt.

 

W piątkowy (24.09) poranek milionowym klientem został Grzegorz Wiszowaty. Z taką informacją, gratulacjami i upominkami czekali na niego pracownicy BOSiR-u i Rafał Rudnicki – zastępca prezydenta Białegostoku. Grzegorz Wiszowaty na Pływalnię Rodzinną przychodzi przynajmniej raz w tygodniu. W ciągu godziny pokonuje 50 długości basenów. Pływa w celach zdrowotnych, dbając o kręgosłup.

Pływalnia Rodzinna to najnowocześniejszy obiekt pływacki BOSiR o charakterze familijnym. Cieszy się największą popularnością.

– W kasie Pływalni Rodzinnej najwięcej sprzedawanych jest biletów ulgowych. W ciągu niemal czterech lat było to prawie 322 tys. Biletów normalnych sprzedano już prawie 200 tys. Biletów rodzinnych sprzedano prawie 60 tys., zaś biletów z Białostocką Kartą Dużej Rodziny – łącznie ponad 60 tys. – informuje Anna Kopeć-Tyszkiewicz z Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na Pływalni Rodzinnej jednocześnie może przebywać 150 osób. Oprócz basenu pływackiego o długości 25 m na sześciu torach znajduje się tu także bogato wyposażona strefa wypoczynkowa z saunami, grotą solną, tepidarium, Słoneczną Łąką, jacuzzi, leżankami z masażem wodnym.

Najmłodszych przyciągają zabawki na wodnym placu zabaw. Dużym zainteresowaniem cieszą się dwie zjeżdżalnie – zwłaszcza jedyna w regionie zjeżdżalnia pontonowa. Jest tu także basen z ruchomym dnem o głębokości do 3,5 m – to jedyna tego typu niecka basenowa na Podlasiu.

Na tym obiekcie realizowane są nauki pływania, zajęcia aqua aerobiku i aqua zumby. Obiekt jest dostępny na pływanie rekreacyjne, wypoczynek w strefach spa i zabawę. (mt)