SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Październik 30, 2020

Białystok – miasto z klimatem. Stolica Podlaskiego wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

Zielony teren Stawów Marczukowskich w Białymstoku fot. Marcin Jakowiak/UM Białystok
Białystok znowu może się pochwalić tym, że jest najlepszym miastem w Polsce. Stolica Podlasia zdobyła pierwsze miejsce w konkursie „Miasto z klimatem – najlepszy zrealizowany projekt” ogłoszonym przez Ministerstwo Klimatu.

 

Konkurs skierowany był do miast, które w ostatnich trzech latach zakończyły inwestycje o pozytywnym wpływie na ekologię i życie mieszkańców.

Białystok został laureatem w swojej kategorii za rewitalizację Stawów Marczukowskich oraz rozwój komunikacji rowerowej. Drugie miejsce zdobyła Gdynia, a trzecie Płock. Wyróżnienia otrzymały Kraków, Gdańsk i Olsztyn.

– Rewitalizacja terenu Stawów Marczukowskich była dla nas jednym z priorytetów w obszarze ochrony środowiska, podobnie – rozwój komunikacji rowerowej. Od kilkunastu lat prowadzimy działania mające na celu stworzenie sprawnego systemu połączeń dróg i ciągów rowerowych na terenie miasta – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Ta nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że nasze działania są prowadzone w dobrym, właściwym kierunku, choć oczywiście wiele jeszcze przed nami. (mt/mc)

 

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl