SŁUCHAJ ONLINE
Sierpień 13, 2020

Białystok. Miasto ogłosiło przetarg na budowę przejścia podziemnego

źródło: UM Białystok
Białystok przygotowuje się do dużej inwestycji drogowej – budowy przejścia podziemnego pod torami wraz z przebudową ulic Kolejowej i Zwycięstwa w rejonie dworca PKP. Właśnie ogłoszono przetarg w tej sprawie. Oferty można składać do 15 września.

 

Zakres inwestycji obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej oraz budowę przejścia podziemnego pieszo–rowerowego pod torami kolejowymi wraz z pochylniami i schodami od strony ul. Rocha (Centrum Przesiadkowego) i od strony ul. Kolejowej, a także połączenie przejścia podziemnego pieszo-rowerowego z ul. Zwycięstwa, wraz z przebudową skrzyżowania ulic Kolejowej i Zwycięstwa. Długość przejścia podziemnego będzie wynosiła około 103 metrów. Tunel będzie oświetlony, zostanie tam także zamontowany system stałego monitorowania.

Przebudowa dróg na skrzyżowaniu ulic Zwycięstwa i Kolejowej obejmie odcinek o długości o 250 metrów. Zostanie tam zbudowana nowa jezdnia, zatoki autobusowe, chodniki, zjazdy, a także oznakowanie poziome i pionowe. Pochylnie prowadzące do przejścia podziemnego będą miały wydzieloną strefę dla osób niepełnosprawnych.

Jest to inwestycja, którą zrealizujemy w ramach budowy intermodalnego węzła komunikacyjnego – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Dzięki budowie tunelu dla pieszych i rowerzystów zostanie usprawniony ruch w tej części miasta, białostoczanie zyskają dogodne połączenie między ulicami Świętego Rocha i Kolejową.

Dokumentacja projektowa ma być opracowana w terminie 5 miesięcy od dnia podpisania umowy, a realizacja robót budowlanych – w ciągu 18 miesięcy od dnia uzyskania pozwolenia na budowę, nie później jednak niż do końca czerwca 2023 roku. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl