SŁUCHAJ ONLINE

Niezwykłe Podlaskie Magdalena Juchnowicz

Wt: 20:10 Powtórka Nd: 14:10

Często planujemy wyprawy na drugi koniec Polski i zapominamy o tym, że Podlaskie to wspaniałe miejsce na odpoczynek dla wszystkich zmęczonych miejskim zgiełkiem i szybkim tempem życia. Dzika przyroda,  wielokulturowe oblicze, ciekawi ludzie, doskonała kuchnia regionalna.  Wybierzcie się w podróż razem z Magdaleną Juchnowicz – premiera audycji w każdy wtorek tuż po godzinie 20:00, powtórki w niedziele o 14:00.

Partnerami audycji są: Centrum Handlowe Arium Biała, Wypożyczalnia samochodów East Rent, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Odcinki:

Fot. Magdalena Juchnowicz

Niezwykłe Podlaskie odc. 1

14 lipca 2020

Gdzie można spotkać łosia? Które miejsce do tworzenia wspaniałych kadrów pokochał Wiktor Wołkow? Gdzie wciąż uśmiecha się do nas kapitan Raginis? Jakie zwierzęta i rośliny, także te lecznicze znajdziecie w Biebrzańskim Parku Narodowym? Te i duuużo więcej ciekawostek w audycji Niezwykłe Podlaskie.
Z Przewodniczką Dorotą Zielińską rozmawia Magda Juchnowicz.

Zdjęcia z podróżny znajdziecie na https://www.facebook.com/podrozowaniejesttanie

Posłuchaj audycji

fot. Magdalena Juchnowicz

Niezwykłe Podlaskie odc. 2

21 lipca 2020

W drugim odcinku audycji Niezwykłe Podlaskie odwiedzam kolejne miejsca, w których istnieje... cisza.💚🎶
A nie! Niezupełnie. Woda pluska, drzewa szumią, ptaki świergolą, a żaby próbują dorównać. Gra też cała orkiestra świerszczy
Święte Miejsce, Kanał Augustowski, szlaki wodne, piesze i rowerowe w Puszczy Augustowski - w nagraniu znajdziecie opis tego wszystkiego i o wiele więcej ciekawostek. Jest też dużo porad dla początkujących kajakarzy i poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, czym kolejne ich pokolenia urzekła Czarna Hańcza.
Swoją wiedzą o regionie dzielą się: Przewodniczka po Ziemi Augustowskiej Irena Śniadkowska i Piotr Olszewski - gospodarz w Stanicy Wodnej Jałowy Róg

Posłuchaj audycji

Fot. Konrad Barcewicz

Niezwykłe Podlaskie odc. 3

28 lipca 2020

"Bieszczady Północy", jeziorka, które znikają, głazy większe od was, piekielnie smaczne ryby, których spróbujecie tylko nad Wigrami - o tym wszystkim i innych ciekawostkach z północnych zakątków województwa opowiada Przewodniczka Irena Śniadkowska. Z kolei Michał Skierczyński z Dziczenie.pl uczy podglądania przyrody i zdradza najlepsze do tego miejsca w Puszczy Augustowskiej.
Zdjęci z opisywanych miejsc znajdziecie na https://www.facebook.com/podrozowaniejesttanie

Posłuchaj audycji

fot. Magdalena Juchnowicz

Niezwykłe Podlaskie odc, 4

4 sierpnia 2020

W kolejnym odcinku audycji "Niezwykłe Podlaskie" odnajdziemy nieznane w miejscach znanych. Jakie sekrety skrywa Tykocin? I gdzie jest cmentarz na groblach?
Tereny nad Narwią odkrywać będziemy wraz z Mieszkiem Minkiewiczem (on to nieznany wam nie jest ;) ), Przewodniczką Moniką Żukowicz i Łukaszem, który organizuje gry terenowe pozwalające wnikliwie zwiedzić Tykocin.

Posłuchaj audycji

fot. Magdalena Juchnowicz

Niezwykłe Podlaskie odc. 5

11 sierpnia 2020

Jak zamierzchłe historie skrywa Suraż? Gdzie nad Narwią znajdziecie najbardziej odludne miejsce, a gdzie przyjeżdża cała Polska? Jakie mroczne opowieści usłyszycie na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego? Sprawdźcie.

Swoją wiedzą o okolicy dzielą się tym razem:
👣Monika Żukowicz - przewodniczka
👣Mieszko Minkiewicz - komik, rowerzysta i pasjonat odkrywania ciekawostek Podlasia
👣Katarzyna Turosieńska z Centrum Turystyczno-Rehabilitacyjne Krzyżewo
👣Łukasz Patejuk z Muzem Archeologiczno-Etnograficznego w Surażu

Opisywane miejsca: Suraż, kładka Waniewo-Śliwno, Krzyżewo, Sokoły, Kruszewo, Kurowo, Zerwany Most, Fort Koziołek, Zawyki, Doktorce.

Posłuchaj audycji

Fot. Rdio Akadera

Niezwykłe Podlaskie odc. 6

18 sierpnia 2020

W dzisiejszym odcinku ruszamy wzdłuż dzikiego, a jednocześnie leniwie meandrującego wśród pól i lasów Bugu. Naszą przygodę zaczniemy w niezwykłym miejscu, na styku dwóch krajów i trzech województw.

Posłuchaj audycji

Fot. Julitta Grzywa

Niezwykłe Podlaskie odc. 7

25 sierpnia 2020

Zapraszamy na drugą część wyprawy po Nadbużańskim Podlasiu. Będzie dużo mistyki i opowieści tych, którzy osiedli nad Wielką Rzeką, porzucając inne części kraju i świata.

Posłuchaj audycji

Fot Magdalena Juchnowicz

Niezwykłe Podlaskie od. 8

1 września 2020

W tym odcinku przemierzymy wraz z Michałem Skierczyńskim z Dziczenie.pl najpiękniejsze szlaki Puszczy Białowieskiej. Sprawdzimy, gdzie najłatwiej spotkać żubra, a gdzie łosia. Z kolei Mirek Stepaniuk reprezentujący Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia opowie o Krainie Otwartych Okiennic i nie tylko. Tego docinka posłuchać powinni wszyscy ci, którzy myślą o odnowieniu drewnianego domu. Rozmawia Magda Juchnowicz.

Posłuchaj audycji

Fot. Magdalena Juchnowicz

Niezwykłe Podlaskie odc. 9

8 września 2020

Jakie ślady dawnych dziejów odnaleźć możemy w Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej? Jakie historie skrywa Supraśl? Jakie miejsca w okolicy warto odwiedzić? Gdzie jest stacja widmo, a gdzie rośnie roślinność znad Adriatyku?
Fakty znane i nieznane o Puszczy Knyszyńskiej przedstawia w rozmowie z Magdą juchnowicz - Piotr Piotrowski.

Posłuchaj audycji
Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl