SŁUCHAJ ONLINE

Niezwykłe Podlaskie Magdalena Juchnowicz

Wt: 20:10 Powtórka Nd: 14:10

Często planujemy wyprawy na drugi koniec Polski i zapominamy o tym, że Podlaskie to wspaniałe miejsce na odpoczynek dla wszystkich zmęczonych miejskim zgiełkiem i szybkim tempem życia. Dzika przyroda,  wielokulturowe oblicze, ciekawi ludzie, doskonała kuchnia regionalna.  Wybierzcie się w podróż razem z Magdaleną Juchnowicz – premiera audycji w każdy wtorek tuż po godzinie 20:00, powtórki w niedziele o 14:00.

Partnerami audycji są: Centrum Handlowe Arium Biała, Wypożyczalnia samochodów East Rent, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Odcinki:

Fot. Magdalena Juchnowicz

Niezwykłe Podlaskie odc. 1

14 lipca 2020

Gdzie można spotkać łosia? Które miejsce do tworzenia wspaniałych kadrów pokochał Wiktor Wołkow? Gdzie wciąż uśmiecha się do nas kapitan Raginis? Jakie zwierzęta i rośliny, także te lecznicze znajdziecie w Biebrzańskim Parku Narodowym? Te i duuużo więcej ciekawostek w audycji Niezwykłe Podlaskie.
Z Przewodniczką Dorotą Zielińską rozmawia Magda Juchnowicz.

Zdjęcia z podróżny znajdziecie na https://www.facebook.com/podrozowaniejesttanie

Posłuchaj audycji

fot. Magdalena Juchnowicz

Niezwykłe Podlaskie odc. 2

21 lipca 2020

W drugim odcinku audycji Niezwykłe Podlaskie odwiedzam kolejne miejsca, w których istnieje... cisza.💚🎶
A nie! Niezupełnie. Woda pluska, drzewa szumią, ptaki świergolą, a żaby próbują dorównać. Gra też cała orkiestra świerszczy
Święte Miejsce, Kanał Augustowski, szlaki wodne, piesze i rowerowe w Puszczy Augustowski - opis tego wszystkiego i o wiele więcej znajdziecie w tym nagraniu. Jest też dużo porad dla początkujących kajakarzy i poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, czym kolejne ich pokolenia urzekła Czarna Hańcza.
Swoją wiedzą o regionie dzielą się: Przewodniczka po Ziemi Augustowskiej Irena Śniadkowska i Piotr Olszewski - gospodarz w Stanicy Wodnej Jałowy Róg

Posłuchaj audycji

Fot. Magdalena Juchnowicz

Niezwykłe Podlaskie odc. 3

28 lipca 2020

"Bieszczady Północy", jeziorka, które znikają, głazy większe od was, piekielnie smaczne ryby, których spróbujecie tylko nad Wigrami - o tym wszystkim i innych ciekawostkach z północnych zakątków województwa opowiada Przewodniczka Irena Śniadkowska. Z kolei Michał Skierczyński z Dziczenie.pl uczy podglądania przyrody i zdradza najlepsze do tego miejsca w Puszczy Augustowskiej.
Zdjęci z opisywanych miejsc znajdziecie na https://www.facebook.com/podrozowaniejesttanie

Posłuchaj audycji

Fot. Magdalena Juchnowicz

Niezwykłe Podlaskie Odc, 4

4 sierpnia 2020

W kolejnym odcinku audycji "Niezwykłe Podlaskie" odnajdziemy nieznane w miejscach znanych. Jakie sekrety skrywa Tykocin? I gdzie jest cmentarz na groblach? Ooo, to coś dla miłośników mroku ;)
Tereny nad Narwią odkrywać będziemy wraz z Mieszkiem Minkiewiczem (on to nieznany wam nie jest ;) ), Przewodniczką Moniką Żukowicz i Łukaszem, który organizuje gry terenowe pozwalające wnikliwie zwiedzić Tykocin.

Posłuchaj audycji
Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
p.o. Szefa Muzycznego
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl