SŁUCHAJ ONLINE
Kwiecień 9, 2019

Akademia Trzeciego Wieku na UwB. Seniorzy już mogą się zgłaszać

fot. Katarzyna Cichoń fot. Katarzyna Cichoń
400 seniorów będzie mogło wziąć udział w bezpłatnych wykładach, warsztatach, koncertach i wycieczkach przygotowanych przez Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Uczelnia rozpoczęła projekt Akademia Trzeciego Wieku.

 

Pieniądze na jego realizację, ponad 1,8 mln złotych, uniwersytet zdobył w konkursie zorganizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Obserwujemy, że coraz więcej osób aktywnie przeżywa wiek emerytalny. Także w naszym społeczeństwie wzrasta świadomość faktu, że rozwój człowieka może dokonywać się na każdym etapie jego życia, a dojrzałość jest doskonałym na to momentem – mówi dr hab. Wioleta Danilewicz prof. UwB, koordynator projektu. – Aby jednak móc wykorzystać w pełni własny potencjał, najpierw trzeba go odkryć. I w tym właśnie chcemy pomóc seniorom w ramach Akademii Trzeciego Wieku.

Akademia Trzeciego Wieku to specjalny program działań edukacyjnych adresowany do osób w wieku 60+, zwłaszcza tych, które dotychczas nie uczestniczyły w podobnych przedsięwzięciach.

W naszym projekcie ważne są także cele społeczne. Seniorzy będą mogli zdobyć nowe kompetencje, dzięki czemu będą mniej narażeni na wykluczenie w różnych sferach życia, takich jak np. nowe technologie cyfrowe. Liczymy też, że systematyczne spotkania w grupie rówieśników ułatwią im nawiązanie nowych znajomości – dodaje dr hab. Wioleta Danilewicz prof. UwB.

Projekt potrwa 2 lata. W każdym roku weźmie w nim udział 200 osób. Zainteresowani mogą kontaktować się telefonicznie pod numerem 85 745 73 92 lub mailowo: atw@uwb.edu.pl. Wszelkie dodatkowe informacje oraz dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie internetowej. Rekrutacja potrwa do końca maja. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
wiszowata@akadera.bialystok.pl