SŁUCHAJ ONLINE
Luty 17, 2020

85-latka straciła oszczędności życia. Uwierzyła oszustom

fot. Katarzyna Cichoń
Policja ostrzega przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka” czy „na policjanta”. Starsza mieszkanka Łomży straciła wszystkie swoje oszczędności, bo uwierzyła osobie podającej się przez telefon za rzekomego funkcjonariusza.

 

Mężczyzna podał się za policjanta i poinformował kobietę, że jej syn spowodował wypadek drogowy. Aby nie trafił do więzienia, należało opłacić kaucję. Seniorka uwierzyła w tę historię, a gdy do jej drzwi zapukała młoda kobieta podająca się za „panią adwokat” – przekazała jej 30 tys. złotych. Telefon 85-latki dzwonił także następnego dnia. Wtedy usłyszała, że przekazane pieniądze nie wystarczą na załatwienie sprawy i potrzebna jest większa wpłata. Kobieta wypłaciła zatem z banku najpierw 40 tys. złotych, a po kolejnym kontakcie z oszustami – jeszcze 30 tys. złotych. Gdy zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa powiadomiła policję.

To kolejny taki przypadek w ostatnim czasie w Podlaskiem. W ubiegłym tygodniu małżeństwo 80-latków z Białegostoku straciło w ten sposób ponad 200 tys. złotych. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl