SŁUCHAJ ONLINE
Wrzesień 11, 2019

1,3 mln złotych na nowe miejsca rekreacji w Podlaskiem

fot. Katarzyna Cichoń
W gminach z okolic Puszczy Białowieskiej powstaną nowe miejsca rekreacji. Będzie kino letnie, świetlica wiejska, plac zabaw czy siłownia.

 

Zarząd Województwa przyznał na ten cel 1,3 mln złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Gminne Centrum Kultury w Dubinach utworzy teren rekreacyjny, z którego będą mogli korzystać mali i duzi mieszkańcy gminy. Powstanie tam plac zabaw, wiata, mini boisko do piłki nożnej i siatkówki, chodniki, ławki, lamy solarne, miejsca parkingowe i toalety. Koszt tego projektu wynosi blisko 324 tys. złotych, a dofinansowanie – 282 tys. złotych.

Gmina Dubicze Cerkiewne przebuduje i zaadaptuje świetlicę wiejską w Jagodnikach wraz z przyległym placem na potrzeby Centrum Aktywności Lokalnej. Z nowej placówki przez cały rok będą korzystali mieszkańcy i turyści. Koszt inwestycji sięga 265 tys. złotych, z czego dotacja pokryje prawie 220 tys. złotych.

Z kolei gmina Narewka utworzy kino letnie w amfiteatrze w Narewce, a wokół – teren rekreacyjny. W ramach projektu kupi projektor i ekran, a do strefy wypoczynkowej – zestaw do ślizgania i wspinaczki, piaskownice, stół do gry w szachy i chińczyka, ping-ponga i gry w piłkarzyki. Zostaną tam również zamontowane hamaki, kwietniki, stojaki na rowery. Wartość przedsięwzięcia przekracza 192 tys. złotych, a dofinansowanie z RPOWP – 163 tys. złotych.

Gmina Białowieża odnowi kino Żubr. Wyremontuje budynek, kupi i zamontuje wyposażenie sali kinowej: kurtyny, oświetlenie, fotele kinowe oraz projektor. Koszt to 310,5 tys. złotych, dotacja stanowi blisko 290 tys. złotych.

Natomiast gmina Bielsk Podlaski zmodernizuje świetlicę we wsi Lewki i zagospodaruje teren wokół. Zostanie tam zbudowany plac zabaw i siłownia na świeżym powietrzu, powstanie również parking. Projekt jest wart prawie 600 tys. zł, przyznane dofinansowanie to 341 tys. złotych. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
p.o. Szefa Muzycznego
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl