SŁUCHAJ ONLINE

Rusz się Krzysztof Sadowski

Pt: 13:10

W programie zachęcamy do aktywności fizycznej. Może być nią przebieżka do sklepu, jazda rowerem do pracy, czy turystyczna wyprawa do lasu… Albo uczestnictwo w jednej z wielu imprez, o których mówimy. Przekonacie się o tym włączając radio w piątki tuż po 13-tej. Proponuje Krzysztof Sadowski.

Odcinki:

Fot. Akadera

Rusz się odc. 20/2019

30 sierpnia 2019

Balon był pierwszym statkiem, który umożliwił człowiekowi spełnienie marzenia o wzbiciu się w powietrze. Podczas odbywającej się na terenie Politechniki Białostockiej Fiesty balonowej można się im było przyjrzeć z bliska, wejść do kosza, a nawet polecieć.
W dzisiejszym odcinku "Rusz się" gościem Krzysztofa Sadowskiego jest Andrzej Konstańczuk - prezes Białostockiego Klubu Balonowego.

Posłuchaj audycji

Fot. Akadera

Rusz się odc. 19/2

23 sierpnia 2019

My w dzieciństwie graliśmy na podwórku "w palanta", Anglicy w krykieta, a Amerykanie w baseball . Czasy się na szczęście zmieniły i... Czy wiecie, że w Białymstoku jest prawdziwa, profesjonalna drużyna baseballowa?
W kolejnym odcinku "Rusz się" nasi Goście - Kamil Zwoliński oraz Maciej Karnowski z Lisy Białystok Baseball opowiedzą o zasadach gry w baseball. Jak zacząć, gdzie trenować? Zaprasza Krzysztof Sadowski.

Posłuchaj audycji

Fot. Canva

Rusz się odc. 18/2

9 sierpnia 2019

Krzysztof Sadowski porozmawia o skokach spadochron: jak zacząć, gdzie trenować, jak często można skakać i w jakim wieku można uprawiać ten sport. Gościem audycji "Rusz się" jest Pan Mariusz Guzowski instruktor spadochroniarstwa z Aeroklubu Białostockiego.

Posłuchaj audycji

Fot. Canva

Rusz się odc. 17/2019

2 sierpnia 2019

Dzisiaj gościem audycji "Rusz się" jest Mistrz Paweł Skowroński kanadyjkarz, który w poniedziałek wywalczył pierwsze miejsce na dystansie 200 m podczas European Games Masters 2019 w Turynie.
Krzysztof Sadowski rozmawia o kajakarstwie; jak zacząć, gdzie trenować, ile wysiłku trzeba włozyć, żeby zostać mistrzem.

Posłuchaj audycji

Fot. Wakestok

Rusz się odc. 16/2019

19 lipca 2019

Wracają ciepłe dni. Czas wybrać się nad wodę. W kolejnym odcinku audycji "Rusz się" zachęcamy Was do wakebordingu. My spróbowalismy i ... popłyneliśmy. Doskonała zabawa dla dużych i małych, młodych i starszych. Gdzie można popływać? Jak zacząć? Gdzie wypożyczyć sprzęt? Posłuchajcie rozmowy Julitty Grzywy z Olgą Maliszewską z Wakestok - pierwszego wakeparku na Podlasiu.

Posłuchaj audycji

Fot. Pixabay

Rusz się odc. 15/2019

14 czerwca 2019

W audycji "Rusz się", w naszej galerii sportów nieodkrytych i trochę mniej popularnych: strzelectwo sportowe. Zabawy z dzieciństwa w wojsko, policjantów i złodziei, strzelanie z kapiszonów może zaowocować nowym hobby. Jak zacząć, gdzie postrzelać z instruktorem?
Gościem Krzysztofa Sadowskiego jest prezes Funadcji Legion Wschodni - Robert Jurczak.

Posłuchaj audycji

Fot. Swampions Soccer League

Rusz się odc. 14/2019

7 czerwca 2019

Niektórzy nazywają to baletem na błocie, pływaniem synchronicznym w błocku... jedno jest pewne. To jedyna dyscyplina sportu, w której obrzucanie się błotem nie grozi otrzymaniem czerwonej kartki. Można znów poczuć się jak dziecko, utaplać w błocie i biegać za piłką.
Krzysztof Sadowski zaprasza na czwartą edycję Błotnej Ligi Mistrzów ⚽️🥅
O zasadach, zapisach na zawody i innych atrakcjach opowie Maciek Rant z Swampions Soccer League.

Posłuchaj audycji

Fot. Helios

Rusz się odc. 13/2019

24 maja 2019

Finał Ligi Mistrzów to wielkie święto fanów futbolu. Jeżeli nie macie 5000 euro na bilet i nie wybieracie się do Madrytu, podpowiemy wam gdzie w Białymstoku można przeżyć prawdziwe sportowe emocje i poczuć się jak na trybunach stadionu. Kolejny odcinek "Rusz się". Gościem Krzysztofa Sadowskiego jest Wiesław Sadowski z Liga Mistrzów w kinach Helios!

Posłuchaj audycji

Fot. Pixabay

Rusz się odc. 12/2019

17 maja 2019

Od zarania dziejów ludzie zazdrościli ptakom i marzyli o lataniu. Leonardo da Vinci już ponad pół tysiąca lat temu stworzył pierwsze projekty maszyn latających. Dzięki braciom Wright marzenie o lataniu spełniło się dopiero na początku XX wieku. W dzisiejszym odcinku "Rusz się" o swojej życiowej pasji opowie wielokrotny medalista i rekordzista paralotniarz - Tomasz Kudaszewicz ze Szkoły Paralotniowej Dragon.

Posłuchaj audycji

źródło: Pixabay

Rusz się odc. 11/2019

10 maja 2019

Czy będąc latem nad wodą i widząc łodzie
i żaglówki myślicie sobie: "Też bym tak chciał..."
Tysiące lat temu człowiek zaczął żeglować, korzystając z różnorakich konstrukcji z żaglem. Obecnie jest to dużo łatwiejsze. Jak zacząć? Gdzie nauczyć się żeglować?
Na te i inne pytania w rozmowie z Krzysztofem Sadowskim odpowie Pan Grzegorz Beśka ze Szkoły Żeglarstwa "Szkwał".

Posłuchaj audycji

źródło: Pixabay

Rusz się odc. 10/2019

26 kwietnia 2019

W pierwszej części audycji nasz gość Katarzyna Pierwienis - dyrektor regionalnego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego zabierze nas na wycieczkę "za miasto". W części drugiej porozmawiamy z Maciejem Gołaszewskim z Sieci Kin HELIOS o transmisji meczy UEFA Liga Mistrzów w kinie.

Posłuchaj audycji

fot. Radio Akadera

Rusz się odc. 9/2019

19 kwietnia 2019

Biegać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej...
Jak robić to dobrze i gdzie najlepiej pobiec?
O tym wszystkim dowiecie się słuchając rozmowy Krzysztofa Sadowskiego z Panem Grzegorzem Kuczyńskim z Fundacji Białystok Biega.

Posłuchaj audycji

fot. Radio Akadera

Rusz się, odc. 8/2019

12 kwietnia 2019

Podobno potrafi rozłożyć i złożyć rower z zamkniętymi oczami. Niektórzy twierdzą, że jako pierwszy człowiek wjechał rowerem na Mount Everest... Panie i Panowie gościem 8 odcinka "Rusz się" jest Łukasz Milewski - mistrz Polski MTB, zawodowo zajmujacy się składaniem i serwisem rowerów.

Posłuchaj audycji

źródło: Maratony Kresowe

Rusz się, odc. 7/2019

05 kwietnia 2019

Kolarze na start! Ruszył kolejny sezon największych wyścigów MTB w regionie. Nowe dystanse, nowe ciekawe lokalizacje wyścigów. Posłuchajcie rozmowy Krzysztofa Sadowskiego z Mirosławem Barejem z Fundacji Maratonów Kresowych.

Posłuchaj audycji

fot. Radio Akadera

Rusz się, odc. 6/2019

29 marca 2019

Posłuchajcie rozmowy Krzysztofa Sadowskiego z trenerem i czynnym zawodnikiem Squasha, panem Łukaszem Popko.

Posłuchaj audycji

fot. Radio Akadera

Rusz się, odc. 5/2019

22 marca 2019

Zrobiło się cieplej. Dlatego w myśl hasła “rusz się”… idziemy w miasto. Pomoże nam w tym dyrektor regionalnego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego – pani Katarzyna Pierwienis.

Posłuchaj audycji

fot. Radio Akadera

Rusz się, odc. 4/2019

15 marca 2019

Jak po zimowym “przestoju” wrócić do uprawiania ulubionego sportu? Dzisiaj, po 13:10 w Akaderowej Akademii Sportowej “RUSZ SIĘ” opowiemy jak biegać, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Gościem Krzysztofa Sadowskiego będzie pogromca maratonów Andrzej Petelski.

Posłuchaj audycji

fot. Radio Akadera

Rusz się, odc. 3/2019

8 marca 2019

Bruce Lee, Jackie Chan, Chuck Norris – to Wasi idole? Świetnie! Słuchajcie już dzisiaj od 13:10 audycji RUSZ SIĘ. Gościem Krzysztofa Sadowskiego będzie Sensei Robert Choiński z Białostocki Klub Oyama Karate.

Posłuchaj audycji

żródło: Pixabay

Rusz się, odc. 2/2019

1 marca 2019

Chcielibyście postrzelać? Tak w realu… a nie tylko w grze…
Dzisiaj, w audycji “Rusz się”, opowiemy o strzelectwie sportowym, czyli o tym, gdzie i jak można to zrobić.
Gośćmi Krzysztofa Sadowskiego będą prezes UKS Kaliber – Włodzimierz Aleksiejuk oraz Ola Szutko- zawodniczka UKS Kaliber.

Posłuchaj audycji

fot. Radio Akadera

Rusz się, odc. 1/2019

22 lutego 2019

To już trzeci sezon audycji “Rusz się”.  W pierwszym odcinku, gośćmi Krzysztofa Sadowskiego będą: trener Adrian Kozaczuk oraz tenisista stołowy, mistrz seniorów, Paweł Piszczatowski z klubu UKS Dojlidy Białystok.

Posłuchaj audycji
Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
wiszowata@akadera.bialystok.pl