KAS zabezpieczyła 2 tony nielegalnego tytoniu

źródło: KAS

źródło: KAS

 

Funkcjonariusze podlaskiej i kujawsko-pomorskiej KAS w wyniku wspólnych działań przechwycili blisko 2 tony nielegalnego tytoniu oraz urządzenia niezbędne do jego przetwarzania. Szacunkowa wartość rynkowa ujawnionych wyrobów tytoniowych to ponad 1 milion złotych.

 

W wyniku m.in. analizy systemu SENT służącego do monitorowania drogowego przewozu towarów funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białegostoku i Torunia ustalili, że na jednej z dróg w powiecie inowrocławskim może dojść do transakcji nielegalnym tytoniem. Podczas akcji mundurowi z KAS całkowicie zaskoczyli osoby biorące udział w nielegalnym procederze w trakcie przeładunku worków z tytoniem z jednego samochodu dostawczego na drugi. Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu 1500 kg suszu tytoniowego, dwa samochody oraz ponad 11 tys. złotych w gotówce. W ramach prowadzonych działań funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeszukali także jedną z okolicznych posesji, na której znaleźli 400 kg nielegalnej krajanki tytoniowej oraz urządzenia służące do przetwarzania tytoniu.

 

Dwóm mężczyznom w wieku 22 i 43 lat zatrzymanym podczas akcji postawiono zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych zagrożonych karą wysokiej grzywny, karą pozbawienia wolności do 3 lat albo obu tym karom łącznie. (mt/mc)