Strajk nauczycieli. Prezydent powołał sztab kryzysowy

fot. Ewelina Andrzejewska

fot. Ewelina Andrzejewska

 
Prezydent Białegostoku powołał sztab kryzysowy w związku z zapowiadanym na 8 kwietnia ogólnopolskim strajkiem nauczycieli i pracowników oświaty.
 
 
 

Zadaniem tzw. Zespołu ds. monitorowania sytuacji organizacyjnej przedszkoli, szkół i placówek oświatowych będzie przygotowanie logistyczne do możliwej sytuacji kryzysowej, kontrolowanie jej i reagowanie w sytuacjach zagrożenia. Zespół będzie podejmował i informował o działaniach łagodzących skutki protestu.

 

 Będziemy starali się przede wszystkim rozmawiać z nauczycielami. Zależy nam na porozumieniu z nauczycielami, żebyśmy mogli wspólnie wyznaczyć dyżury opieki nad dziećmi, które w czasie strajku będą przychodziły do placówek oświatowych. Stąd też w Zespole są przedstawiciele miejskich instytucji sportowych, takich jak BOSIR czy Stadion Miejski, bowiem możliwe jest, że w czasie protestu, dzieci będą przebywały właśnie w tych miejscach -mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

 

Nie jest jeszcze znana liczba nauczycieli, którzy wezmą udział w kwietniowym strajku. Na razie wiadomo, że do protestu ma przystąpić 125 placówek. Strajk nauczycieli ma być bezterminowy. Oznacza to, że może zbiec się z zaplanowanymi na kwiecień egzaminem gimnazjalnym, a także egzaminem ósmoklasisty. ZNP domaga się wzrostu wynagrodzeń pracowników oświaty o 1000 złotych. (ea/mc)