Fundacja Kotkowo rozpoczyna Akcję Sterylizację

Fot. Katarzyna Cichoń

Fot. Katarzyna Cichoń

 

Białostocka Fundacja Kotkowo  jak co roku w lutym organizuję akcję sterylizacyjną. To z myślą o zdrowiu domowych kotów, ale też ograniczeniu populacji tych wolno żyjących. Niechciane koty trafiają bowiem na ulice. Tam umierają z głodu, wyziębienia, z powodu chorób. Te, co przeżyją dalej się mnożą.

 

Agata Kilon z Fundacji Kotkowo przekonuje, że zabieg to najlepszy prezent, jaki możemy dać kotu. Sterylizacja to bowiem szansa dla nich na dłuższe i szczęśliwsze życie. A sam zabieg jest mało inwazyjny. – Obecnie są to tak proste już metody, rutynowe zabiegi. Są lecznice, które umieją to zrobić przez malusieńkie, prawie laparoskopowe nacięcie, że kot nie zauważy, że coś się wydarzyło, a będzie miała spokojniejsze, dłuższe życie.

 

W akcję włączyło kilkanaście lecznic z Białegostoku i okolic, które zaproponują specjalne zniżki na zabiegi. Akcja rozpocznie się 18 lutego i potrwa do końca marca.

 

Fundacja Kotkowo.pl, która corocznie promuje akcję sterylizacyjną zajmuje się niechcianymi kotami. Aktualnie pod swoją opieką ma ich blisko 50. Latem liczba ta wzrasta kilkukrotnie. (mt/mc)