Dyrektor WORD składa zawiadomienie do prokuratury i CBA. Chodzi o nieprawidłowości za czasów jego poprzednika

fot. Ewelina Andrzejewska

fot. Ewelina Andrzejewska

 

Nowy dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku  złożył do prokuratury i CBA zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez jego poprzednika.

 

 

Powiadomienie dotyczy zakupu w 2015 roku przez WORD dziesięciu aut za kwotę blisko 400 tys. złotych w trybie tzw. “wolnej ręki”z pominięciem procedur związanych z zamówieniami publicznymi. –  Potwierdzeniem, że procedura była sprzeczna z prawem jest protokół Biura Kontroli Finansów z 2016 roku oraz trzy opinie prawników z Departamentu Prawnego Urzędu Marszałkowskiego. W okresie od 8 listopada 2011 roku do daty zakupu, WORD wynajmował przez cztery lata, 12 nowych samochodów za kwotę 2 tys. 556 złotych. Ta umowa była bardzo korzystna dla ośrodka. Mimo to osoby odpowiedzialne za prowadzenie WORD-u postanowiły jej nie kontynuować i kupiły używane auta, bez przetargu – mówi dyrektor WORD w Białymstoku Przemysław Sarosiek.

 

 

Ponadto zawiadomienie dotyczy tego, że były dyrektor WORD-u Michał Freino bezprawnie użył samochodu służbowego, a następnie wyjeżdżając z ośrodka uszkodził go. (ea/mc)