Nowy ambulans dla pogotowia. Dzięki mieszkańcom

Fot. Katarzyna Cichoń

Fot. Katarzyna Cichoń

 

Białostockie pogotowie dostanie wkrótce nowy ambulans. Zostanie on zakupiony dzięki wsparciu z budżetu miasta. Zdecydowali o tym sami mieszkańcy, którzy w Budżecie Obywatelskim zagłosowali na projekt dotyczący zakupu ambulansu. A było to ponad 4 tys. osób.

 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku posiada obecnie 33 karetki oraz 9 ambulansów rezerwowych. Instytucja od lat stara się o odnowienie taboru. Dlatego każda nowa karetka cieszy.

 

To bardzo ważne, aby mieszkańcy Białegostoku i województwa podlaskiego mieli dostęp do nowoczesnego sprzętu. To decyduje często o zdrowiu i życiu ludzi, dlatego cieszę się, że możemy wspierać tego typu przedsięwzięcia – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

 

SP ZOZ WSPR w Białymstoku działa na terenie naszego miasta, powiatu białostockiego, bielskiego, hajnowskiego, monieckiego, siemiatyckiego i sokólskiego. Obejmuje opieką blisko 660 tys. mieszkańców województwa podlaskiego. W ubiegłym roku zespoły ratownictwa medycznego pomagały pacjentom blisko 47 tys. razy, średnio cztery tysiące razy w miesiącu. Najwięcej interwencji, 31 tys. w ciągu całego roku, dotyczyło pacjentów Białegostoku oraz powiatu białostockiego. To ok. 2,6 tys. zgłoszeń miesięcznie. (mt/mc)