Zagra orkiestra wielkich serc. W niedzielę finał WOŚP

Fot. K. Cichoń

Fot. Katarzyna Cichoń

 

Już po raz dwudziesty siódmy zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Białymstoku główne wydarzenia odbywać się będą w sercu miasta, czyli na Rynku Kościuszki.

 

Koncerty rozpoczną się o 15.00 występami lokalnych zespołów. O 20.00 światełko do nieba i koncerty gwiazd : Mesajah, Sidney Polak i Nowator.

Na ulicach miasta w niedzielę kwestować będzie 350 wolontariuszy. Pieniądze zebrane podczas tegorocznego Finału WOŚP będą przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 

Jak co roku z białostockiego dworca odjedzie orkiestrowy pociąg. Tym razem do Łap, a nie do Walił – jak co roku. W pociągu znajdzie się też wagon muzyczny, gdzie zagra Kapela Czarnoleska. Wolontariusze szykują też atrakcje dla najmłodszych – każdy będzie mógł przymierzyć czapkę konduktora czy zwiedzić kabinę maszynisty. Pociąg wyruszy z białostockiego dworca o 10.55.

 

Także w tym roku odbędzie się bieg “Policz się z cukrzycą”. Dorośli do pokonania będą mieli dystans 5 kilometrów, dzieci i młodzież zaś – 200 i 600 metrów. (mt/mc)