Były wiceprezydent i wojewoda patronem ronda w Białymstoku

Fot. Patrycja Roman

Fot. Patrycja Roman

 

Imieniem zastępcy prezydenta Białegostoku Andrzeja Meyera zostanie nazwane rondo w Białymstoku. Taką decyzję podjęli w piątek (11.01) miejscy radni.

Samorządowiec w latach 2011 – 2014 pełnił funkcję wiceprezydenta, przez rok był także wojewodą podlaskim. 23 stycznia miną trzy lata od kiedy nie żyje. Zmarł na nowotwór. Z wnioskiem o to, żeby został patronem jednego z rond w mieście wystąpił prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, bo jak tłumaczy Andrzej Meyer nie został doceniony za życia:

 

Zasłużył na to, żeby być upamiętnionym w przestrzeni publicznej naszego miasta ze względu na to jakim był człowiekiem i ze względu na to, co zrobił, na jego cechy charakteru czasami trudne czasami bezkompromisowe, ale zawsze w walce o prawość, o uczciwość, o dobro. Andrzej Meyer był gospodarczym liberałem, ale światopoglądowo był konserwatystą i w sposób bardzo dobry to łączył.

 

Andrzej Meyer był także ekonomistą i przedsiębiorcą. Jego imieniem nazwane zostało nowo przebudowane rondo u zbiegu ulic Ciołkowskiego i Nowowarszawskiej. (ea/mc)