Paczki od Mikołaja dla dzieci z Tęczowego Przedszkola

fot. Karol Jaskółka

fot. Karol Jaskółka

 

Święty Mikołaj odwiedził w piątek (07.12) dzieci z Tęczowego Przedszkola przy ul. Podleśnej. Maluchy dostały świąteczne paczki ze słodyczami, które były zbierane przez honorowych dawców krwi.

 

“Mikołajki z mundurem” to akcja Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. – Rozdajemy zabawki, słodycze. Są to dary ludzi, którzy przynieśli je do nas. Jest mnóstwo słodkości – około 100 kilogramów. Jest dużo książek, zabawek, pluszaków, miśków – mówi st. chor. sztab. Andrzej Bruszewski z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku po raz kolejny włączyli się w akcję Podlaskiej Straży Granicznej. – To po to, żeby móc wręczyć te wszystkie miłe niespodzianki i prezenty milusińskim z przedszkola. Sprawia to bardzo dużo radości. Poza tym też mamy taki przyjemny odbiór tego policjanta czy strażnika granicznego i dzieci zaprzyjaźniają się z tym zawodem, po to by od najmłodszych lat móc zwrócić się z jakimś problemem – mówi podinsp. Aneta Bogut z Komendy Miejskiej w Białymstoku.

 

Była to trzecia edycja tej akcji. W ubiegłym roku funkcjonariusze odwiedzili Dziecięcy Szpital Kliniczny. (kj/mt)