Najzdolniejsi uczniowie inspirowali się Politechniką Białostocką

Fot. Katarzyna Cichoń

Fot. Katarzyna Cichoń

 

Blisko dwieście osób wzięło udział w spotkaniu pod hasłem “Inspiracje na Politechnice”. Uczelnia zaprosiła najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych na inspirujące spotkania z absolwentami, którzy na bazie swoich studenckich projektów zbudowali swoje życie zawodowe.

 

„Inspiracje na Politechnice” to wydarzenie w sposób szczególny dedykowane najzdolniejszym uczniom białostockich szkół ponadgimnazjalnych, którzy we wrześniu otrzymali od Prezydenta Miasta Białegostoku stypendia za innowacyjną myśl techniczną. W tym roku odbyła się druga edycja „Inspiracji”. W spotkaniu na Politechnice Białostockiej udział wzięli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Elektrycznych, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych, Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych oraz Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej.

 

Program spotkania został przygotowany z myślą o zmotywowaniu młodych ludzi do rozwijania swoich pasji technicznych oraz postaw przedsiębiorczych. Uczniowie zwiedzili też nowoczesne laboratoria na Wydziale Mechanicznym oraz Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska. (ea/mc)