Mikołajki u dentysty – bezpłatne przeglądy stomatologiczne

Fot. K. Cichoń

Fot. Katarzyna Cichoń

 

W Białymstoku będzie można skorzystać z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych dla dzieci. Będzie to też okazja do spotkania z Mikołajem. Darmowe przeglądy organizuje gabinet KAREDENT przy ul. Upalnej.

 

 

Jak zawsze największą frajdą dla małych i dużych będzie spotkanie ze Świętym Mikołajem. Uściśnięcie dłoni, pociągnięcie za brodę czy pamiątkowe zdjęcie, nie jest jednak największą zaletą spotkania. Tego dnia, dzieci mogą usiąść na fotelu stomatologicznym na bezpłatnym przeglądzie ząbków absolutnie bez stresu i strachu. Bo czy może im coś grozić w obecności samego wielkiego gościa z Laponii? Na koniec, nie może być inaczej, na wszystkich czekać będą upominki.

 

Mikołajki to – jak mówią organizatorzy akcji – dobra okazja, aby przekonać dzieci do regularnych wizyt u dentysty. A te są istotne, bo jak alarmują lekarze, aż 78% dzieci w wieku 6-12 lat ma próchnicę, która nieleczona, prowadzi do groźnych chorób jamy ustnej. A profilaktyka i wczesne reagowanie pozwalają skutecznie temu przeciwdziałać. Akcja potrwa od 10.00 do 14.00. (mt/mc)