Christmas Meeting with President na Politechnice Białostockiej

fot. Katarzyna Cichoń

fot. Katarzyna Cichoń

 

Były świąteczne zabawy, mikołaj, wspólne śpiewanie kolęd i potrawy wigilijne –  na Politechnice Białostockiej odbyło się bożonarodzeniowe spotkanie studentów zagranicznych, z prezydentem Białegostoku.

 

To takie spotkanie w świątecznej atmosferze, okazja do porozmawiania. Frekwencja jest bardzo duża, a to znaczy, że jest zainteresowanie, że jest potrzeba, a jeżeli spotykamy się już po raz siódmy to znaczy, że już wytworzyła się pewna tradycja. Dobrze, że takie wydarzenie jest organizowane, bo widać, że oni chcą być razem, chcą się poznawać – powiedział  prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Chcemy pokazać studentom zagranicznym, jak fantastyczną mamy kulturę, dlatego prezentujemy nasze polskie zwyczaje, częstujemy ich tradycyjnymi polskimi daniami, dzielimy się opłatkiem, śpiewamy kolędy. Mieliśmy też występy studentów z Ghany, Zimbabwe i Ukrainy. Przede wszystkim chcemy pokazać, że wszyscy jesteśmy równi i święta mogą być dobrą okazją, żebyśmy się zaprzyjaźnili, polubili i fajnie spędzili razem czas – dodaje zastępca kierownika Biura ds. Współpracy Międzynarodowej Politechniki Białostockiej Katarzyna Kochaniak.

 

Wydarzenie odbyło się po raz siódmy. (ea/mc)