Pobiegną dla Niepodległej w Białymstoku

Fot. Katarzyna Cichoń

Fot. Katarzyna Cichoń

 
Ponad 1,5 tys. osób z Polski i zagranicy pobiegnie dla Niepodległej w Białymstoku. Wydarzenie odbędzie się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności.
 
 
Na niedzielę 11 listopada zaplanowano sztafetę oraz bieg główny na 10 kilometrów. Trasa będzie przebiegała przez ścisłe centrum miasta – ulicami, które są związane nazwą, patronem lub historią z niepodległością kraju. Start i meta będą zlokalizowane na Al. Piłsudskiego.
 
 
Pobiegniemy Al. Piłsudskiego, gdzie przy kościele św. Rocha kiedyś była ustawiona pierwsza brama powitalna dla Józefa Piłsudskiego. W ten sposób białostoczanie witali marszałka. Następnie pobiegniemy ulicą Legionową, bulwarami Kościałkowskiego, 11-go listopada i okolice cmentarza wojskowego. Później  uczestnicy pojawią się na ulicy Zwierzynieckiej w okolicach nowego muralu, który powstał z myślą o setnej rocznicy. Wrócimy Branickiego na Al. Piłsudskiego gdzie będzie meta  – wylicza organizator, prezes Fundacji Białystok Biega Grzegorz Kuczyński.
 
 
 Uczestnicy w pakietach startowych znajdą białe lub czerwone koszulki, dzięki czemu na starcie zawodnicy utworzą żywą biało – czerwoną flagę. Bieg rozpocznie się o 14.00. (ea/mc)