Warsztaty w Teatrze Dramatycznym dla nauczycieli j.polskiego

Fot. Katarzyna Cichoń

Fot. Katarzyna Cichoń

 

Jak zrobić scenariusz z prozy bądź wiersza, jak zainteresować  młodzież literaturą i co zrobić, aby lekcja była ciekawa. Między innymi takim zagadnieniom będą poświęcone warsztaty skierowane do nauczycieli pod hasłem: “Lektury szkolne – Lubię to!”.

 

 

Szkolenie organizuje Teatr Dramatyczny w Białymstoku w Białymstoku. Podczas takich warsztatów pedagodzy dowiedzą się, jak przygotować zajęcia z wykorzystaniem nieszablonowych metod pedagogiczno – teatralnych. 

 

Myślę, że jest to wspaniała okazja do zgłębienia tajników pracy teatralnej dla naszych pedagogów. Będą mogli oni poznać sposób pracy nad spektaklem teatralnym, którego tematem jest lektura szkolna. Najprościej mówiąc będziemy uczyć: jak zrobić scenariusz z prozy bądź wiersza, jak budować postaci, jak tworzyć konflikt – mówi aktorka Dramatu Justyna Godlewska – Kruczkowska.

 

W trakcie warsztatów nauczyciele przygotują własne scenariusze lekcji dotyczące spektakli Teatru Dramatycznego, m.in. “Romea i Julii”, “Zemsty”, “W pustyni i w puszczy 3” czy “Emocjałek”.

 

Myślę, że z tego spotkania może wyjść dużo ciekawych rzeczy. Będę zachęcała nauczycieli do tego, żeby nie traktowali sztampowo lektury, tylko spróbowali otworzyć młodych ludzi na dyskusję i spróbowali z nimi porozmawiać, o tym co,  uczniowie by zrobili, gdyby znaleźli się w takiej sytuacji, jak postaci z lektury  – dodaje aktorka Monika Zaborska.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wcześniej jednak trzeba się na nie zapisać. Rejestracja odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną poprzez stronę Teatru Dramatycznego. (ea/mc)