USK oficjalnie otwarty z udziałem ministra zdrowia

źródło: UMB

źródło: UMB

 

26 sal operacyjnych, 30 stanowisk intensywnej terapii, czy nowoczesny SOR z lądowiskiem – to niektóre zmiany, które można zaobserwować w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku po wieloletniej modernizacji. USK oficjalnie otwarto w obecności m.in. Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.

 

Rozbudowa i remont szpitala trwały 10 lat i kosztowały pół miliarda złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu państwa. USK zyskał dodatkowy budynek od ulicy Waszyngtona. Placówka posiada ponad 800 łóżek, 12-łóżkową salę wybudzeń, stację dializ, a wieloosobowe sale zostały zastąpione jedno- i dwuosobowymi z łazienkami.

 

Zwiększyliśmy powierzchnię użytkową szpitala dwukrotnie, do 60 tys. mkw. To jest połowa powierzchni Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Z punktu widzenia pacjenta jesteśmy przygotowani na niemalże zdwojenie obsługi chorych – mówi dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Marek Karp.

 

Oficjalne otwarcie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego zostało połączone z oficjalną inauguracją roku akademickiego na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. (ea/mc)