SLD musi przeprosić. Za Bogusława Koniucha

Fot. Patrycja Roman

Fot. Patrycja Roman

 

SLD – Lewica Razem Białystok ma zakaz rozpowszechniania informacji, że Bogusław Koniuch był faszystą. Musi też przeprosić na łamach jednej z gazet, a także swoim Facebooku Komitet Tadeusza Arłukowicza – tak orzekł białostocki Sąd Okręgowy. Wyrok zapadł w trybie wyborczym. 

 

Stanę w obronie każdej osoby. Dla mnie najważniejszy jest człowiek, każdy mieszkaniec Białegostoku. Jeżeli będzie on szkalowany,obrażany, jeżeli wobec niego będą używane sformułowania, które są nieprawdziwe, stanę w jego obronie. Łatwo jest obrazić drugą osobę, ale trudno jest przyznać się do winy – mówił po ogłoszeniu wyroku kandydat na prezydenta z komitetu “Białystok na TAK” Tadeusz Arłukowicz.

 

Sojusz Lewicy Demokratycznej został pozwany przez “Białystok na Tak” po tym, jak partia na swoim profilu napisała, że kandydat do Rady Miasta z komitetu Arłukowicza, Bogusław Koniuch jest faszystą. Sąd I instancji uznał jednak, że informacja ta jest nieprawdziwa i miała jedynie na celu zdyskredytowanie Bogusława Koniucha

 

Zacytuję to, co sąd napisał w uzasadnieniu: Uczestnik postępowania rozpowszechniając istotne dla potencjalnych wyborców informacje dotyczące kandydata w wyborach powinien z dużą dozą sumienności, staranności i rzetelności, sprawdzić ich zgodność z prawdą. Tymczasem na poparcie słuszności i prawdziwości swoich twierdzeń, w tym procesie, w pierwszej instancji, nie przedstawił stosownych dowodów – mówi Urszula Sienkiewicz z Komitetu “Białystok na Tak”. 

 

Wyrok jest nieprawomocny. (ea/mc)