Podróbki na targowisku. KAS zarekwirowała niemal 1000 sztuk

źródło: KAS

źródło: KAS

 

Na jednym z białostockich targowisk zarekwirowano niemal 1000 sztuk podróbek ubrań, butów i galanterii. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonych towarów wyniosła 450 tys. złotych.

 

Funkcjonariusze podlaskiej KAS ujawnili 863 sztuki podrobionej odzieży, torebek, portfeli, bielizny i obuwia znanych zagranicznych marek z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właścicielką skontrolowanego punktu sprzedaży, okazała się obywatelka Białorusi, która wyjaśniła, że „podróbki” kupowała osobiście w Turcji i przywoziła je w paczkach do Polski – informuje Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

 

Przedstawiciel właścicieli zastrzeżonych znaków towarowych, złożył wniosek o ściganie i ukaranie kobiety, w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej, osobie która dokonuje obrotu towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. (mt/mc)