Inicjatywa dla Białegostoku wyraziła swoje poparcie dla działkowców. Chce ochrony ich ogrodów

źródło: Inicjatywa dla Białegostoku

źródło: Inicjatywa dla Białegostoku

 

Inicjatywa dla Białegostoku chce zrównoważonego rozwoju miasta. Uważa, że w równym stopniu należy dbać o realizację różnego rodzaju inwestycji, jak i o przyrodę. W tym przypadku Inicjatywie zależy na ochronie ogródków działkowych, ale i na powstawaniu nowych.

 

 Idea ogrodów działkowych jest nam bardzo bliska. To, na czym nam zależy to, zrównoważony rozwój miasta. Oprócz tego, że mamy świetną infrastrukturę drogową to, musimy posiadać również miejsca, gdzie osoby starsze, rodziny mogą przebywać, dzięki czemu nie muszą nie wyjeżdżać poza miasto. Dlatego na pewno będziemy chronić ogrody działkowe, będziemy współpracować z działkowcami – mówi kandydatka na prezydenta Białegostoku Katarzyna Sztop – Rutkowska.

 

Ogródki działkowe są domem wielu gatunków zwierząt, roślin i w dużym stopniu ogrodom działkowym zawdzięczamy bioróżnorodność naszego miasta. Poza tym takie działki są traktowane, jako tereny zielone i są ważne z punktu widzenia wchłania wód opadowych – dodaje Kandydat do Rady Miasta Piotr Kempisty.

 

W Białymstoku funkcjonuje 12 Rodzinnych Ogródków Działkowych, m.in. Ciołkowskiego, 42 Pułku Piechoty, Plażowej, czy Kujawskiej. (ea/mc)