BCO oficjalnie ma już budynek przy ul. Warszawskiej

źródło: BCO

źródło: BCO

 

Dawny budynek po szpitalu zakaźnym przy ul. Warszawskiej oficjalnie należy już do Białostockiego Centrum Onkologii. Dyrekcja placówki otrzymała od Zarządu Województwa Podlaskiego akt notarialny. Teraz, w tym miejscu powstanie Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Nowotworowych Kobiet, tzw. Breast Unit.

 

 

Według prognoz w 2025 roku liczba zachorowań na raka piersi będzie o 50 procent większa niż w 2006 roku. Dlatego ważne jest zapewnienie pacjentkom kompleksowych badań i efektywnego leczenia – mówi dyrektor BCO Magdalena Borkowska. I dodaje:  Nowoczesne terapie, zespół lekarzy oraz specjalistyczny sprzęt medyczny świadczą o tym, że w Białostockim Centrum Onkologii istnieje olbrzymi potencjał jeżeli chodzi o metody i sposoby leczenia. W województwie podlaskim nie funkcjonuje miejsce, w którym pacjent jest objęty całościowym leczeniem. Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Nowotworowych Kobiet będzie takim ośrodkiem, w którym pacjentki zostaną objęte kompleksową opieką. 

 

Zarząd Województwa Podlaskiego zamierza przekazać w przyszłym roku 800 tys. złotych na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej utworzenia Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Nowotworowych Kobiet. Prace budowlane najprawdopodobniej rozpoczną się w 2020 roku. (ea/mc)