Ramówka- jesień 2018

Jesienią – Akadera rozgrzeje Was gorącym, klasycznym rockiem. Codziennie dostaniecie też solidną porcję nowości muzycznych, wiadomości z kraju, ze świata i z regionu. Będą autorskie audycje muzyczne, kulturalne i publicystyczne.

Już w poniedziałek, jak zresztą przez kolejne dni do piątku włącznie, o 9.40 szef muzyczny Akadery – Konrad Sikora podzieli się z Wami wrażeniami i muzyką z najnowszych wydawnictw w cyklu „Płyty na dobry tydzień” (powtórka każdego odcinka tego samego dnia o 17.40). Także od każdego poniedziałku, tak jak do tej pory, będziemy grali „Piosenkę tygodnia”, którą wybierają słuchacze w głosowaniu internetowym na stronie: www.akadera.bialystok.pl. Po godzinie 16, Mateusz Andruszkiewicz, podsumuje „Listę Przebojów Kultowej Akadery’. Przez cały tydzień słuchacze radia głosują na najlepsze utwory, przede wszystkim, lokalnych zespołów. Ta rywalizacja zwykle budzi najwięcej emocji. Ukoronowaniem poniedziałku jest audycja Adama Musiuka „Płyty z górnej półki”, czyli coś „dla ludzi słyszących inaczej”. Co dwa tygodnie gra on klasyki rocka ze złotych płyt, oraz nowości zza wschodniej granicy. A w pozostałe poniedziałki – o godzinie 20 – Konrad Sikora zabiera Was do kosmicznej stacji Nebula. Tam pojawiają się dźwięki z innego wymiaru rocka. Wcześniej, od 18, Magda Juchnowicz będzie dryfowała z Wami w swojej „Strefie wolnych myśli”. To na naszej antenie, od jesieni do wiosny, czas kultury, sztuki i teatru. We wtorki od 18, dzidżeje Fejm i Cira grają muzykę hip-hopową i przyjmują na 87,7 FM gości… także w tych klimatach. O 20.00 Magda Juchnowicz opowie jak za grosze zwiedzić cały świat, czyli zabierze was na „Tanie podróżowanie”.

We środę Krzysztof Sadowski zaprasza na „Granicę cienia”, a tam – klasyka rocka i bardziej mroczne klimaty – co dwa tygodnie. W pozostałe środy, w audycji „Nie tylko marynistycznej” – wykładowcy i studenci opowiedzą o swoich pasjach „pozalekcyjnych”. W czwartki w „Strefie kibica” Konrad Sikora z dziennikarzami portalu „Jagiellonia.net” dyskutuje i żartuje o Jagiellonii. A później rozmawia z muzykami i gra ostre, a także progresywne dźwięki w audycji „Lekko przed zmrockiem”, natomiast na piątkowy wieczór – od 20 – selekcjonuje dla Was najlepszą muzykę koncertową. W piątki po 18 dostaniecie też dobrą pigułkę na weekend od Mateusza Andruszkiewicza w cyklu „Funky Matiego”. A sobotnią, rockową imprezę rozkręci dla Was Magda Juchnowicz w „Kultywatorze” – i to już od 17. Głowy i serca rozdygotane po weekendzie ukoją: Konrad Sikora w niedzielnym programie bluesowym i Kinga Krasuska w wieczornym spotkaniu z muzyką elektroniczną. „Bluesa pod gwiazdami” gramy od 18.00, a „Cisza Nocna” rozpoczyna się po 20. 

Codziennie, dynamicznie i przekornie będzie budził Was Michał Czarnecki w „Dobrym poranku”, „Rocka and roll na co dzień” zapewniają: Krzysztof Sadowski i Magdalena Juchnowicz, a radosne „Powroty” po pracy do domu – Mateusz Andruszkiewicz. Przez cały tydzień jest też ze słuchaczami  Jurek Krupicki ze swoim „Drogowskazem”. O 7.45 i 15.45 opowiada o tym co dzieje się na drogach.

W nowym sezonie – wciąż będziemy Was raczyć poezją. Z pogadankami o wierszach i opowiadaniach powróci na antenę „Akadery” poeta i krytyk literacki – Janusz Taranienko. W „Kawiarni literackiej” będzie go gościł Michał Czarnecki.

Po wakacyjnej przerwie wracają też audycje tematyczne. W piątki o 13.10 Krzysztof Sadowski będzie ze swoimi gośćmi zachęcał do uprawiania sportów wszelakich w audycji „Rusz się”.  Będą też audycje Julitty Grzywy: „Randka z karierą”, oraz  „Rockowa rekrutacja”. Pojawi się też nowy tytuł pokazujący nasz świat z perspektywy nauki.

Nie zabraknie też informacji ze świata, kraju, regionu i miasta. Te ostanie zbierają dla Was: Małgorzata Turecka i Ewelina Andrzejewska.  Po wakacjach powróci też jej „Magazyn studencki”.