Aleja Bluesa wzbogaci się o kolejne tabliczki

Fot. Katarzyna Cichoń

Fot. Katarzyna Cichoń

 

Mija 10 lat od utworzenia w Białymstoku Alei Bluesa. Do 62 tabliczek, które na Alei pojawiły się w ciągu ostatniej dekady, w najbliższą niedzielę (16.09) dołączy 5 kolejnych.

 

Wszystkie uhonorowane osoby swoje tabliczki odsłonią osobiście – mówi  Konrad Sikora z Fundacji M.I.A.S.T.O. Białystok, która jest inicjatorem Alei Bluesa.

 

Biorąc pod uwagę 10-lecie Alei Bluesa i fakt, że znajduje się ona w Białymstoku, postanowiliśmy mocniej zaakcentować białostockość tej alei. W związku z tym z pięciu osób, które zostaną uhonorowane, cztery są związane z naszym regionem, naszym miastem – dodaje Konrad Sikora.

 

Odsłonięciu tabliczek towarzyszyć będą też koncerty w klubie Fama. O 18.30 zagrają Smooth Gentlemen oraz JJ Band i goście. Na koncert ten mamy zaproszenia. Szczegóły w naszym programie na 87,7 FM.   

 

Aleja Bluesa ma swoje miejsce na zapleczu Rynku Kościuszki. To deptak z chodnikiem w kształcie klawiatury fortepianu, prowadzący do parku Planty. Tabliczki ze swoimi nazwiskami mają tam m.in. Irek Dudek, Mira Kubasińska, Sławek Wierzcholski, Ryszard Riedel, Tadeusz Nalepa czy Ryszard “Skiba” Skibiński. (mt/mc)