Dyplom MBA na Politechnice Białostockiej

fot. Katarzyna Cichoń

fot. Katarzyna Cichoń

 

Na Politechnice Białostockiej będzie można zdobyć interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności menedżerskie oraz prestiżowy dyplom MBA. Uczelnia podpisała w czwartek (12.07) umowę w tej sprawie z Gdańską Fundacją Kształcenia Menedżerów. Studia będą odbywały się na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej.

 

 

Program Master of Business Administration to esencja wiedzy, którą powinien posiadać każdy menedżer i przedsiębiorca. Studia adresowane są m.in. do menedżerów, kadry kierowniczej, właścicieli firm, pracowników korporacji, twórców start-upów, czyli osób, które już zajmują się zarządzaniem, ale swoje doświadczenie i umiejętności chciałyby wzbogacić o szersze spojrzenie na biznes, kompetencje z zakresu zarządzania, finansów oraz umiejętności miękkich. GFKM – partner merytoryczny Politechniki Białostockiej w realizacji Programu Executive MBA – zapewnia, że zajęcia na WIZ PB poprowadzą praktycy i eksperci, trenerzy o wieloletnim doświadczeniu, którzy w trakcie zajęć otworzą przestrzeń do wymiany doświadczeń i poglądów oraz zaprezentują biznesowe studia przypadku. Ukończenie programu MBA to dla słuchaczy ugruntowanie pozycji na rynku pracy i potwierdzenie wysokich kompetencji.

 

Program Executive MBA na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej będzie trwał 3 semestry. Pierwsze zajęcia odbędą się już w październiku 2018 roku. To studia odpłatne, w trybie stacjonarnym. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, ale słuchacze uczyć się będą także on-line.

 

Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów jest jednym z pionierów Programu Executive Master of Business Administration w Polsce. Program został uruchomiony w 1991 roku i od tego czasu prowadzony jest w Gdańsku, Warszawie, Katowicach. Obecnie będzie oferowany także w Szczecinie, Bydgoszczy i Kielcach. Białystok jest naszym naturalnym, partnerskim regionem. Świetnie układa nam się także współpraca z Wydziałem Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Mamy nadzieję, że ten program – dopasowany do potrzeb odbiorców z regionu podlaskiego, o skompaktowanej formule bogatej w treści i nowoczesnej w metodyceznajdzie zainteresowanie wśród potencjalnych słuchaczy z Białegostoku i regionu – mówił Andrzej Popadiuk, prezes zarządu Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.

 

Partnerem programu, który realizować będą Politechnika Białostocka i GFKM, jest międzynarodowa Porto Business School. To jednocześnie instytucja walidująca i potwierdzająca jakość i zbieżność tego programu ze standardami międzynarodowymi. Warto dodać, że Program Executive MBA realizowany przez GFKM w rankingu oceny jakości programów MBA oferowanych w Polsce, które przygotowało Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej FORUM, otrzymało najwyższą klasę mistrzowską.

 

Liczymy na to, że wśród kandydatów na studia MBA znajdą się osoby z wykształceniem technicznym – nasi absolwenci inżynierowie, np. kierownicy działów konstrukcyjnych zarządzający grupą pracowników. Wiedza z zakresu zarządzania może im pomóc choćby w komercjalizacji wyników badań czy lepszego prowadzenia własnych przedsiębiorstw – mówiła Dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania PB dr hab. inż. Joanna Ejdys, prof. PB. (PB/mt/mc)