Policja nauczy najmłodszych zachowania na stadionie

fot. Ewelina Andrzejewska

fot. Ewelina Andrzejewska

 

“Kodeks młodego kibica” – pod takim hasłem białostocka policja i Stadion Miejski będą realizować program profilaktyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych.

 

Program ma przybliżać młodzieży zasady bezpiecznego zachowania się na stadionie w trakcie masowych imprez sportowych – mówi Komendant Miejski Policji, inspektor Wojciech Macutkiewicz.

 

Samo zwiedzanie obiektu jest już pewną atrakcją. Opowiadanie na stadionie o bezpieczeństwie, o różnego rodzaju rozwiązaniach jakie nakazuje nam ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych w tym miejscu jest żywe, realne i  daje wyobrażenie o tym jak to wszystko wygląda – mówi Macutkiewicz.
 
 
Prezes Zarządu Spółki Stadion Miejski Adam Popławski dodaje, że program profilaktyczny jest kolejnym krokiem do tego, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa odwiedzających obiekt.
 
 
To bardzo ważne, aby każda impreza, która odbywa się na stadionie, była bezpieczna, żeby zachęcała do uczestnictwa białostoczan oraz mieszkańców Podlaskiego, żeby czuli się bezpiecznie i przyjeżdżali tu ponownie – mówi Popławski.
 
 
Szkoły, które chciałyby wziąć udział w profilaktycznej wycieczce po Stadionie powinny skontaktować się  z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. (ea/mt)