PiS apeluje do prezydenta o środki dla Jagiellonii

fot. Ewelina Andrzejewska

fot. Ewelina Andrzejewska

 

Jagiellonia Białystok zapewniła już sobie grę w europejskich pucharach, które odbędą się za blisko dwa miesiące. Natomiast już teraz miejscy radni Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydenta Białegostoku, aby zwiększył pulę pieniędzy na klub, tak aby kwota pokryła koszty startu żółto-czerwonych w Lidze Europy.

 

Wychodzimy z taką propozycją do Pana prezydenta odpowiednio wcześniej, aby ogłosił konkurs na promocję miasta poprzez sport na arenie międzynarodowej i wskazał odpowiednie środki w budżecie, które możemy zaakceptować w formie przesunięcia już na najbliższej sesji miasta, 21 maja. W imieniu klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości deklarujemy, że poprzemy taką poprawkę – mówi radny PiS Paweł Myszkowski.

 

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wyjaśnia, że na pewno będzie wnioskował na poniedziałkowej sesji miasta, o przyznanie nagród Jagiellonii.

 

Kwoty na promocję i kwoty na nagrody to są dwie różne kwestie, ale jeżeli złożę wniosek o przyznanie nagród dla Jagiellonii, to radni mogą zmienić to na inną formę pomocy, bo taką możliwość mają. Myślę, że kwota 1 mln złotych za zdobycie mistrzostwa Polski przez białostocką drużynę będzie satysfakcjonująca, a za tytuł wicemistrza – 750 tys. złotych – odpowiada prezydent Truskolaski.

 

Mecz ostatniej kolejki Lotto Ekstraklasy Jagiellonia rozegra w najbliższą niedzielę o 18.00. Na Stadionie przy Słonecznej zagra wtedy z Wisłą Płock. (ea/mt)