Lotos da pół miliona złotych dla MOSP w Białymstoku

fot. Ewelina Andrzejewska

fot. Ewelina Andrzejewska

 
Miejski Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego w Białymstoku dostanie blisko pół miliona złotych wsparcia od jednej z firm paliwowych.
 
 
 
 
To efekt współpracy pomiędzy MOSP a Lotosem. Strony podpisały umowę o współpracy. Pieniądze będą przeznaczone przede wszystkim na nowy sprzęt treningowy oraz na dofinansowanie obozów sportowych podopiecznych Ośrodka – mówi prezes MOSP Białystok Stanisław Bańkowski.
 
 
Najważniejsze jest to, że wchodzi program, który został kupiony przez firmę Lotos. Objęta nim jest m.in. młodzież w Niemczech. To program treningowy od 7 do 19 roku życia. Został powołany koordynator, który ma dopilnować, aby każdy trener szkolił według wytycznych, a nie tak, jak było do tej pory, że każdy trenował tak, jak chciał, lub tak jak umiał – tłumaczy Bańkowski.
 
 
Umowa z firmą będzie obowiązywała przez trzy lata. Miejski Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego w Białymstoku funkcjonuje od dwudziestu lat. Szkoli dzieci i młodzież od 4 do 19 roku życia. Obecnie ma przeszło sześciuset podopiecznych. (ea/mt)