Dziewczyny na start! – pierwszy w Białymstoku “Bieg w kasku”

Fot. K. Cichoń

Fot. K. Cichoń

 

Takiego wydarzenia w Białymstoku jeszcze nie było. 19 kwietnia, w ramach akcji “Dziewczyny na politechniki!”, na Politechnice Białostockiej odbędzie się “Bieg w kasku”.

 

Wydarzenie to odbędzie się jednocześnie w kilku miastach Polski. Dziewczyny pobiegną na Politechnice Śląskiej, Politechnice Świętokrzyskiej, Politechnice Opolskiej, Politechnice Poznańskiej i po raz pierwszy na Politechnice Białostockiej. Kask na głowach uczestniczek to symbol akcji, która zachęca dziewczyny do studiowania kierunków technicznych i nauk ścisłych. Pomaga zerwać ze stereotypem, że inżynier to typowo męski zawód.

 

Dystans do przebiegnięcia jest niewielki (0,83 km) a czas mniej istotny. Liczy się dobra zabawa oraz promocja nauki i sportu. Zapraszamy uczennice, maturzystki i studentki. Dziewczyny, które przygotowują się do majowych egzaminów wystartują w kategorii
“tegoroczne maturzystki”, pozostałe uczestniczki w kategorii “OPEN-kobiety”. Najszybsze biegaczki otrzymają atrakcyjne nagrody – mówią organizatorzy.

 

Liczba biegaczy jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa w Biegu jest zapoznanie się z jego regulaminem oraz wydrukowanie i wypełnienie formularza zgłoszeniowego (osoby niepełnoletnie potrzebują zgody rodzica).

 

Formalności związane z rejestracją będzie można załatwić w Punkcie Rejestracyjnym “Biegu w kasku 2018” w siedzibie Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Białostockiej – Hala Akademickiego Centrum Sportów, ul. Wiejska 41, pokój 235. W hali ACS PB będzie też można skorzystać z szatni.

 

“Bieg w kasku” to przede wszystkim dobra zabawa, ale również akcja wspierająca dziewczyny na uczelniach technicznych. Kampanie “Dziewczyny na politechniki!” (www.dziewczynynapolitechniki.pl) oraz “Dziewczyny do ścisłych!” (www.dziewczynydoscislych.pl ) organizowane są przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundację Edukacyjną Perspektywy. Finał tegorocznej akcji to Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn organizowany na uczelniach 19 kwietnia. Jego elementem jest inicjatywa Akademickiego Związku Sportowego – “Bieg w kasku”. (pb.edu.pl/mt)