MNiSW przeznaczy blisko 19 mln złotych na dofinansowanie wileńskiego wydziału UwB

Fot. Patrycja Roman

Fot. Patrycja Roman

 

Prawie 19 mln złotych dofinansowania z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego otrzymał Uniwersytet w Białymstoku na remont Wydziału Ekonomiczno – Informatycznego w Wilnie. W środę (14.03) umowę w tej sprawie podpisał w Białymstoku wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. 

 

 

Bardzo się cieszę, że dzięki tym 19 mln złotych warunki do prowadzenia zajęć, do kształcenia młodych Polaków z Litwy,  będą lepsze – mówił wicepremier Jarosław Gowin.

 

Budynek, w którym znajduje się filia jest w złym stanie technicznym, z tego powodu od kilku lat zajęcia odbywają się w wynajmowanych salach. Dlatego konieczna jest modernizacja obiektu. 

 

W tym roku zaczynamy projektować remont i rozbudowę budynku, tak by uzyskać obiekt przeznaczony do działalności naukowo-dydaktycznej. Liczymy na to, że nasi studenci rozpoczną nauką już w październiku 2021 roku – mówi kanclerz Uniwersytetu w Białymstoku Tomasz Zalewski.

 

Wydział ukończyło już ponad 600 absolwentów, obecnie kształci się na nim 293 studentów. Na początku działalności uniwersytet kształcił na dwóch kierunkach licencjackich: ekonomii i informatyce, w roku akademickim 2014/2015 uruchomiono także studia ekonomiczne II stopnia. Od kilku lat funkcjonują także studia I stopnia z zakresu europeistyki. (ea/mt)