Pijani ojcowie na drogach regionu. Wieźli swoje dzieci

źródło: KWP Białystok

źródło: KWP Białystok

 

Podlascy policjanci zatrzymali dwóch ojców, którzy prowadzili auta pod wpływem alkoholu. Obaj w takim stanie przewozili swoich bliskich. 

 

Niemal 3,5 promila alkoholu we krwi miał kierowca zatrzymany przez policję z Grajewa. 34-latek wiózł żonę i dwoje małych dzieci. Jak się okazało miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Policja zatrzymała mężczyznę po tym, gdy uderzył w przydrożne drzewo. Trafił do aresztu, gdzie usłyszał zarzuty, rodzina zaś do szpitala.

 

Z kolei policjanci z Gołdapi zatrzymali 31-latka, który pijany wiózł swoje miesięczne dzieci. Maluchy jechały bez odpowiedniego zabezpieczenia, ojciec – jak się okazało – nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a auto którym jechał w policyjnym systemie widniało jako kradzione.

 

Jak się okazało, mężczyzna po kłótni rodzinnej zabrał swoje miesięczne dzieci i mimo tego, że był pijany wsiadł za kierownicę.

Bliźnięta trafiły na obserwację do szpitala. Ojcu postawiono zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Będzie odpowiadał za narażenie zdrowia i życia dzieci. (mt/mc)