Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zdigitalizuje swoje archiwalia. Zbiory są wyjątkowo cenne. To nagrania audio i wideo, które dokumentują tradycyjną ludową muzykę, pieśni i zwyczaje z kilkudziesięciu lat.
WOAK zrealizuje projekt w partnerstwie z Książnicą Podlaską, która posiada w pełni wyposażoną pracownię digitalizacji.
To wielka szansa dla obu instytucji, bo wiele cennych obiektów zostanie uwiecznionych, zabezpieczonych przed zniszczeniem i co istotne – bezpłatnie udostępnionych w Internecie, na specjalnie zaprojektowanej stronie internetowej. Z portalu będzie można korzystać od początku czerwca.
W sumie zdigitalizowanych zostanie i udostępnionych: 100 filmów i 200 nagrań muzycznych, 2000 zdjęć archiwalnych, 1000 obiektów piśmienniczych, takich jak afisze, ulotki, plakaty, programy, opracowania, i 120 tysięcy kart katalogowych Książnicy Podlaskiej. (mt/mc)