Gramy dla Oli! Przyjdź do Gwintu i dołóż swoją cegiełkę!

Fot. pb.edu.pl

Fot. pb.edu.pl

 

Studenci Politechniki Białostockiej wciąż zbierają pieniądze na leczenie dla swojej chorej koleżanki. Ola Niksa od sześciu lat choruje na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Niedawno przebudziła się ze śpiączki. Na nowo uczy się mówić i chodzić.

 

Od kilku tygodni studenci Politechniki prowadzą na uczelni zbiórkę pieniędzy, organizują też imprezy dodatkowe. Był już koncert karaoke, turniej futsalowy i akcja “Pączek”. Puszki, do których studenci zbierają datki na leczenie swojej koleżanki, wciąż są zamknięte, bo akcja nadal trwa. Ale jak mówi Kornelia Waraksa z Samorządu Studentów PB, w puszkach na pewno jest sporo pieniędzy, bo studenci chętnie włączają się w zbiórkę funduszy.

 

W środę (06.12) w klubie Gwint odbędzie się koncert charytatywny, organizowany wspólnie z Akaderą, na którym zagrają lokalne zespoły rockowe – Motór, Kreha i Pan Niszment. Koncert rozpocznie się o 18.00. Wejście jest darmowe, ale podczas koncertu będzie można zostawić swój datek w puszce.

 

W ramach zbiórki pieniędzy na leczenie Oli odbędzie się jeszcze loteria fantowa i dyskoteka mikołajkowa w klubie Gwint. Finał akcji zaplanowano na 14 grudnia podczas Opłatka Akademickiego na Politechnice Białostockiej. (mt/mc)