Mała Pasja nad rzeką Białą

fot. Marcin Jakowiak / UM

fot. Marcin Jakowiak / UM

 

W czwartek (10.08) w ramach projektu „Biała Czysta Kulturalna – rzeka dla mieszkańców” na placu nad rzeką Białą będzie można obejrzeć spektakl „Mała Pasja, czyli historia o psie Pana Jezusa”, który zaprezentuje Teatr Latarnia. 

 

Scenariusz spektaklu został oparty na apokryficznym fragmencie „Chłopów” Władysława Reymonta i sprowadza się do opowieści, którą niespiesznie snuje biedny człowiek, własnoręcznie ciągnący wóz z całym swoim mizernym dobytkiem. Historia o zagubionym piesku stopniowo przechodzi w opowieść o pierwszym udomowionym psie, który towarzysząc Jezusowi w jego wędrówkach po świecie pogodził się z rodzajem ludzkim i już na zawsze został przyjacielem człowieka.

 

„Mała Pasja…” jest przedstawieniem impresaryjnym. Do tej pory spektakl był grany wielokrotnie dla różnorodnej publiczności – zarówno dziecięcej, jak i dorosłej na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Był też wystawiany na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku, a przez ponad 2 lata znajdował się w stałym repertuarze Teatru Wierszalin z Supraśla.

 

Czwartkowy pokaz odbędzie się o 20:30 na wysokości ulicy Włókienniczej. Wstęp jest wolny. (jl/mc)