Jagiellonia trenuje w Grodzisku

Fot. Norbert Cichoń

Fot. Norbert Cichoń

 

W poniedziałek (19.06) piłkarze Jagiellonii Białystok udają się na tygodniowe zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. Przez ten czas będą trenować dwa razy dziennie na miejscowych obiektach, a także rozegrają dwa mecze sparingowe.

 

We wtorek w Opalenicy ich rywalem będzie wicemistrz Cypru AEK Larnaka, a dwa dni później, już w samym Grodzisku, żółto-czerwoni zmierzą się z beniaminkiem III ligi – Stilonem Gorzów.

 

Na obóz trener Ireneusz Mamrot zdecydował się zabrać 24 zawodników. W tej grupie znaleźli się dwaj nowi piłkarze – pozyskany z Bruk-Bet Termaliki Nieciecza Brazylijczyk Guilherme Sitya oraz wracający z wypożyczenia do Piasta Gliwice Łukasz Sekulski. W kadrze na obóz nie ma przede wszystkim Przemysława Frankowskiego i Luki Gugeszaszwilego, którzy są na zgrupowaniach swoich reprezentacji. We wtorek po rozmowach z zarządem do drużyny może dołączyć Konstantin Vassiljev. Kontrakt estońskiego pomocnika wygasa z końcem miesiąca. Nie wiadomo, czy zostanie przedłużony.

 

Ze względów zdrowotnych na zgrupowanie do Grodziska nie pojechali też Karol Mackiewicz i Marek Wasiluk. (jagiellonia.pl/jl/mc)