15. Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki już za tydzień

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki na Politechnice Białostockiej, fot. K. Cichoń

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki na Politechnice Białostockiej, fot. K. Cichoń

 

To największe wydarzenie popularyzujące naukę w regionie północno-wschodnim. Ponad 400 imprez odbędzie się w ramach 15. Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

 

To m.in. wykłady, warsztaty, koncerty, spektakle i pokazy. Zostaną organizowane w Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Hajnówce i w Wilnie. Atrakcje naukowe zaprezentuje 12 uczelni wyższych oraz Białostocki Park Naukowo–Technologiczny. Głównym koordynatorem Festiwalu jest Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

 

23 i 24 maja to w kalendarium festiwalowym, dni Politechniki Białostockiej. Uczelnia przygotowała prawie 80 imprez. Będzie można dowiedzieć się m.in. co to jest inżynieria odwrotna, czym się różni architektura od urbanistyki oraz jak rozwijać swoje umiejętności przywódcze.

 

Hasło tegorocznego Festiwalu brzmi ‘Raduj się Nauką’. Te słowa nawiązują do przypadającej na ten rok 150. rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie.

 

XV Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki odbędzie się w dniach 17-26 maja. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie – festiwal.umb.edu.pl. (jl/mc)