Patronat Akadery: VI Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku

Fot. Katarzyna Cichoń

Fot. Katarzyna Cichoń

 

Białystok przez trzy dni będzie literacką stolicą Polski. Od piątku do soboty (21-23.04) w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbywają się Międzynarodowe Targi Książki.

 

Od sześciu lat organizuje je Fundacja Sąsiedzi. W tym roku udział w wydarzeniu weźmie blisko sto wydawnictw z całego kraju, jak również z Białorusi. Imprezie towarzyszyć będzie festiwal “Na pograniczu kultur”. W jego ramach odbędą się liczne warsztaty dla dzieci, warsztaty literackie, spotkania autorskie z wybitnymi pisarzami i ogólnopolskie premiery książek.

 

Białystok będzie gościł m.in. Mariusza Szczygła, Grzegorza Kasdepke, Filipa Springera, Katarzynę Bondę czy Elzbietę Dzikowską. Będzie też prof. Andrzej Strumiłło i ogólnopolska premiera albumu “Tajga. Niedźwiedzim tropem”. W Białostockim Teatrze Lalek można też podziwiać wielkoformatową wystawę przedstawiającą postacie ze znanej i lubianej serii książek o przygodach Muminków.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowe informacje oraz harmonogram dostępny jest na stronie fundacja-sasiedzi.org.plRadio Akadera jest patronem medialnym tego wydarzenia. Na 87,7 FM – rozdajemy ciekawe lektury. (bialystok.pl/jl/mc)