Ostatni mecz Jagi przed rundą finałową

Fot. Norbert Cichoń

Fot. Norbert Cichoń

 

Przed Jagiellonią Białystok ostatni mecz w rundzie zasadniczej Lotto Ekstraklasy. W sobotę (22.04) żółto-czerwoni zagrają na wyjeździe z Piastem Gliwice. Początek spotkania o 18:00.

 

Nie wiadomo, czy w meczu zagrają kontuzjowani Konstantin Vassiljev i Przemysław Frankowski. Pewna jest natomiast nieobecność Piotra Tomasika, który pauzuje za czwartą żółtą kartkę. Do składu po przymusowej przerwie wraca Gutieri Tomelin.

 

Stawka sobotniego meczu jest wysoka. Jagiellonia bronić będzie pozycji lidera. Teoretycznie białostocka drużyna może spaść nawet na 3. miejsce. Aby tak się nie stało, podopieczni Michała Probierza muszą wygrać z aktualnym wicemistrzem Polski.

 

Po 29. kolejkach Jagiellonia ma na koncie 56 punktów i prowadzi w tabeli. Na podium są jeszcze Legia Warszawa i Lechia Gdańsk. Po ostatniej kolejce rundy zasadniczej tabela zostanie podzielona na pół. Osiem pierwszych drużyn rywalizować będzie w grupie mistrzowskiej o triumf w lidze. Reszta zespołów zawalczy o pozostanie w Ekstraklasie. (jagiellonia.pl/jl/mc)